Nedostatek písma? Zde je řešení..

 

Zná to každý kdo dělá „kolem“ grafiky. Při vytváření práce ať už třeba ve Photoshopu nebo jiném grafickém editoru, narazíte na nedostatek písem.. Co s tím? Pojďme se podívat na pár šikovných webů. Jako první bych zmínil Dafont.

Dafont je zahraniční webová služba, která bezplatně ve spolupráci s několika autory nabízí rozsáhlé množství fontů. Jedinou podmínkou pro jejich bezplatné využívání je nekomerční použití. Každý font má svůj náhled Vámi napsaného textu a možnost diskuze. Naleznete zde české, ale i pěkné obrázkové fonty.

Z čekých luhú a hájů doporučuji navštívit stránku české fonty. Cílem tohoto projektu je shromáždit fonty, které podporují české znaky. Zde jsou umisťovány fonty, které zaujaly veřejnost a hlavně odborníky v tomto oboru a jsou k vidění třeba i na známých serverech o typografii. I zde najdete pěkné obrázkové fonty.

 

1000fonts

 

V nedávné době jsem narazil na server 1001fonts, který plně nahrazuje dva výše uvedené. Je zde plno fontů s českou diakritikou a perfektní přehlednost. Například kategorie písem dle desetiletí.. opravdu skvělé. Na Fontsquirrel zase najdete fonty, které můžete použít i ke komerčním účelům.

Na závěr bych chtěl uvést odkazy i na placené servery. Jedná se o Creative Market nebo Fonts. Oba servery nabízí veliké množství fontů a ti co si nevybrali v předchozích třech možnostech zdarma, si určitě vyberou zde.

Pro úplnost zde uvedu ještě server, kde si můžete vytvořit vlastní font. Nástroj na Fontstruct se Vám určitě bude líbit.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..