Jak jednoduše zjistit font v obrázku?

 

Děláte dle předlohy nebo se Vám jen líbí font použitý v obrázku a nevíte o jaký font se jedná? Máte vzorek jen v tištěné formě a potřebujete zjistit o jaký použitý font se jedná? Řešení je vcelku jednoduché.

Pokud máte obrázek vytištěn, stačí ho naskenovat a vložit na stránkách Myfonts.com do vyhledávače fontů v databázi. (Doporučeným formátem je TIFF v odstínech šedi s rozlišením 300 dpi a maximální počet písmen, které aplikace identifikuje je 50.) Poté se automaticky provede OCR analýza, kde se aplikace pokusí identifikovat každé písmeno. Následně budete dotázáni na správnost rozpoznání. Jestli je nějaké písmeno rozpoznáno špatně nebo vůbec, můžete ho ručně dopsat. Během chvilky se Vám zobrazí několik výsledků. Pokud bylo hledání úspěšné, můžete si písmo rovnou zakoupit. V případě, že si s výsledky nejste jisti nebo si nevíte rady, můžete využít místního fóra.

Tyto stránky nabízejí i velmi užitečnou aplikaci pro mobilní zařízení. Jestli máte v zářízení fotoaparát, (které zařízení dnes nemá) vyfotíte a odešlete k analýze. Aplikaci s návodem stáhnete na těchto stránkách.

Vyhledat font lze ještě pomocí služby Identifont. Vyhledávání fontu funguje na jiném principu. Server klade otázky, jak má písmo řešené některé charakteristické prvky. Poté Vám vypíše seznam fontů splňující daná kritéria s možností náhledu na jejich bližší informace a odkazy na online shopy pro zakoupení.

Pro úplnost článku uvedu, že existují ještě placené služby pro tyto účely. Jedná se např. o FontGenius. Tato aplikace existuje pro platformu PC i Mac. Aplikace stojí 40 USD a také analyzuje snímek s ukázkou písma a na základě této analýzy zobrazí fonty odpovídající daným parametrům. Následně je možný nákup fontu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..